Kurucumuz

HİLMİ ÇELTİKÇİOĞLU

1922 yılında Artvin’de doğdu. 1953 yılında Ardanuç ve Ersis (Artvin) içmesuyu inşaatları ile müteahhitlik hizmetlerine başladı. 1954-1960 yılları arasında TBMM’de Artvin Milletvekili olarak iki dönem görev yaptı. Daha sonra, faal siyasi hizmetlerine ara vererek, müteahhitlik hizmetlerine devam etti. 1965 yılında Trabzon (Merkez) Yaprak Tütün Bakımevi İnşaatı, 1968 yılında Artvin (Merkez) Devlet Hastanesi İnşaatı, 1972 yılında Artvin (Merkez) Kanalizasyon İnşaatı, 1977 yılında Artvin (Merkez) Otogarajı İnşaatı, 1980 yılında Artvin (Merkez) Sosyal Hizmetler Binası İnşaatı, 1981 yılında Borçka (Artvin) İçmesuyu İnşaatı, 1983 yılında Narman (Erzurum) Deprem Köyleri İçmesuyu İnşaatı, 1983 yılında Şavşat (Artvin) İçmesuyu İnşaatı, 1984 yılında Rize (Merkez) kanalizasyon İnşaatı ve 1986 yılında Alanya (Antalya) İçmesuyu İnşaatı işlerini alarak, süreleri içinde teslim etmiştir.06.12.1991 yılında, oğulları A. Kemal Çeltikçioğlu ve H. Adnan Çeltikçioğlu ile birlikte Çeltikçioğlu İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’ni kurarak, Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firması üzerinde bulunan tüm varlık ve taahhütlerini şirkete devretti.2015 yılında aramızdan ayrılana dek müesseseleşerek büyüyen Çeltikçioğlu Şirketler Grubu’nun kurucu üyesi olarak gözlemlerine devam ederek tecrübelerini aktarmıştır.

Yönetim

H. ADNAN ÇELTİKÇİOĞLU

1955 yılında Artvin’de doğdu. Orta ve lise öğrenimini Artvin’de tamamladıktan sonra, Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünden 1979 yılında mezun oldu. 1979 yılından itibaren Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasında müteahhitlik hizmetlerine başladı. Babasına ait şahıs firmasının şirketleşmesini sağlayıp, ortağı olduğu Çeltikçioğlu İnş. San. ve Tic. LTd. Şti.’nin müesseseleşerek büyümesinin aktif öncülüğünü yaptı. Müteahhitlik sektörünün gelişmesi için sürekli arayış ve mücadele içinde bulunarak, bu konuda daha yararlı hizmet vermenin kurumsallaşmak olduğunun bilinciyle 1997-1999 yılları arasında Birleşik Altyapı Müteahhitler Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı. 1999 yılından itibaren de, beş dönemdir, derneğin yönetim kurulu başkanı olarak hizmet vermeye devam etmektedir. Sektör olarak altyapı müteahhitlik hizmetlerinin gelişmesinin kaçınılmaz olduğunu görmüştür ve fi rmasının da bu sektör içinde hızla büyümesi için gerekli öngörüleri, planlamaları ve atılımları süratle sağlayarak, çalışmalarına devam etmektedir.

A. KEMAL ÇELTİKÇİOĞLU

1953 yılında Artvin’de doğdu. ilköğrenimini Artvin’de, orta öğrenimini Galatasaray Lisesi’nde tamamlayıp, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1977 yılında mezun oldu. 1977 yılından itibaren babasına ait Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasında müteahhitlik hizmetlerine başladı. Ortağı olduğu Çeltikçioğlu İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin müesseseleşerek büyümesinin teknik öncülüğünü yaptı. Müteahhitlik hizmetlerinin bir ticari faaliyet olmadığını, teknik bir hizmet olduğunu, bu nedenle de teknolojik gelişmelerin en hızlı iletişim araçları ile izlenerek uygulanmasının, sektörün gelişmesinin ana gövdesi olacağını her zaman görmüş ve uygulamıştır. Galatasaray Kulübü ve Derneği üyesidir. Çeltikçioğlu Şirketler Grubu’nun kurucu üyesi ve ortağı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Hakkımızda

Grubun temeli, 1953 yılından 1991 yılına kadar aralıksız müteahhitlik hizmeti veren Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasıdır.Grubun ana firması olan Çeltikçioğlu İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti., 1991 yılında Hilmi Çeltikçioğlu şahıs firmasının müesseseleşmesi amacıyla, Hilmi Çeltikçioğlu, H. Adnan Çeltikçioğlu ve A. Kemal Çeltikçioğlu’nun kurucu üyeliği ve ortaklığı ile kurulmuş, şahıs firmasının tüm varlık ve taahhütleri bu firmaya devredilmiştir.Ülkemizin gelişmesi ve iş yoğunluğu dikkate alınarak, özel işlerde, uzmanlaşmış hizmetlerin sağlanabilmesi amacıyla, beton imalatları konusunda, 1992 yılında Betel Beton Elemanları San. ve İnş. Ltd. Şti., deniz inşaatları konusunda, 1999 yılında Denizaltı İnş. Tur. San. ve Tic. Ltd. Şti., arıtma inşaatları konusunda, 2000 yılında Uzay Arıtma Proje Mühendislik İnşaat Madencilik Müşavirlik Ltd. Şti., proje hizmetleri konusunda, 2000 yılında Deniz Proje Mühendislik inşaat Madencilik Müşavirlik Ltd. Şti., özel ormancılık konusunda, 2004 yılında Bragfor Besicilik Tarım Ormancılık Ltd. Şti., yine aynı kurucu üyelerin ortaklığıyla kurulmuş ve Çeltikçioğlu Grup bünyesinde toplanmıştır. Her firma ayrı ayrı müteahhitlik sektöründe hizmet vermeye devam etmektedir.Grubumuzda istihdam edilen teknik kadro, bilgi ve tecrübeye sahip, kendi aralarında iyi organize olmuş, bilgi akışı sağlayabilen, uluslarası ilişkileri organize edebilen, değerli elemanlardan oluşmuştur.Grubun her başarısı, birçok farklı alanda uzmanlaşmış, grubun bünyesinde yer alan kadroların eseridir.Grubun geçmişten itibaren ilgi alanı altyapı inşaatları olmuş ve bu konuda uzmanlaşmıştır. Genel politika, müesseseleşmenin vazgeçilmez şart olduğunun bilinciyle, Yine grubumuz, Ø150 - Ø2600 mm çapında buhar kürlü ve entegre contalı beton-betonarme boru, parsel ve muayene bacaları prefabrik elemanları ile parke-bordür üreten 4 adet beton boru fabrikası kurmuştur. (Rize, Mezitli-içel, Kadirli-Osmaniye ve Ahmetli-Manisa)kadro, ekipman ve tesis yatırımlarının gerçekleştirilmesi olmuştur. Grup, bu konuda hiçbir özveriden kaçınmamıştır. Türkiye’nin en büyük deniz inşaatları yatırımını gerçekleştirmiştir. Denizde (-)100 mt su derinliğine kadar her cins zeminde kazı – dolgu ve imalat yapabilecek, deniz işleri ekipmanı donanımlı, 3 gemi, 1 römorkör, 5 özel amaçlı tekne ve 2 adet yüzer platformdan oluşan filoya sahiptir.Grubumuzca, bugüne kadar tamamlanmış ve inşaatı devam etmekte olan yurtiçi ve yurtdışında önemli altyapı projeleri bulunmaktadır. Grubumuz, uluslarası pazarlarda ve ulusal ekonomimizde önemli yerler alabilecek büyük çaplı projelerin, başarı ile ifa edilmesi amacına yönelik olarak faaliyet göstermektedir. Bu amaca ulaşmada, grubumuz teknik standartlarında en üst seviye kalitenin sağlanması, problemlere sistematik yaklaşımlarla çözümler getirilmesi, konuların bütünlük ve sürekliliği, ana ilkelerine bağlı kalmanın bilincinde ve uygulamasındadır.